مبل تک

تقریبا در هردکوراسیونی و با هر چیدمانی می توان از مبل تک استفاده نمود. مبل های تک نفره ممکن است از نوع کلاسیک، مدرن و یا راحتی باشند، یا به ‌گونه‌ای طراحی شوند که با مبلمان خاصی مثل مبل چستر یا چرمی، هماهنگ شوند.
تقریبا در هردکوراسیونی و با هر چیدمانی می توان از مبل تک استفاده نمود. مبل های تک نفره ممکن است از نوع کلاسیک، مدرن و یا راحتی باشند، یا به ‌گونه‌ای طراحی شوند که با مبلمان خاصی مثل مبل چستر یا چرمی، هماهنگ شوند. البته توجه به راحتی این مبلمان هنگام خرید اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است از فروشگاه های اینترنتی معتبر که محصولات باکیفیت را با قیمت منلسب عرضه می کنند، خریداری شود. در سایت چوب می توانید خیلی راحت و آسان با گوشی موبایل خود، مشخثات و تصاویر انواع و اقسام مدل های مبلمان را مشاهده کرده و مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تاریخچه مبل تک


مبل تکی اولین بار در قرن 18 تولید شد. اوایل این مبلمان دارای طراحی نامتقارن و خطوط ظریفی بود. بعدها تولید مبلمان تک نفره افزایش پیدا کرد و در قرن نوزدهم طرفداران زیادی پیدا کرد و مورد توجه افراد ثروتمند و افراد مشهور قرار گرفت.
ابداع این مبل‌ها را می‌توان به فرانسه نسبت داد اما ایده اصلی مبل تک نفره توسط مصری ها بوده است. آنها با استفاده از چرم خالص و چوب نخل توانستند یک تخت برای نشستن بسازند و در اواخر قرن هفدهم آمریکایی‌ها از این طرح استفاده کردند و آن را تبدیل به یک مبل تک نفره کردند و بدین ترتیب مبل های تکی برای اولین بار به وجود آمدند. 
در قرن هفدهم، این صندلی‌ها و مبل های تک نفره فقط توسط خانواده‌های اشرافی و سلطنتی مورد استفاده قرار می ‌گرفتند اما با گذشت زمان استفاده از این مبل های تک نفره بیشتر شد و بیشتر افراد می ‌توانستند از مبل تک نفره استفاده نمایند. 
اکنون با رشد روز افزون مدل های گوناگون مبلمان، استفاده از این مبل بسیار زیاد شده است و بیشتر افراد یک مبل تک نفره را در دکوراسیون خود مورد استفاده قرار می دهند که می‌تواند زیبای و جذابیت خاصی در دکوراسیون پدید آورد. برای استفاده از این مبل می‌ بایست سبک دکوراسیون محلی که قرار است مبل را در آنجا قرار دهیم را مد نظر قرار دهیم تا بتوانید مکان مناسبی برای استفاده از آن را فراهم کنید.

کاربرد مبل تک نفره


ممکن است یک نفر در اتاق نشیمن یا در یک اتاق خواب  از صندلی یا مبل راحتی استفاده کند و روی آن آرامش پیدا کند، یا ممکن است که برای مطالعه و استراحت، دراز کشیدن یا تماشای تلویزیون از مبل تک نفره استفاده کند.
در این صورت مدل و نوع موادی که در مبلمان تک نفره استفاده می‌شود مهم است بنابراین نوع مواد مبلمان ممکن است از چوب یا فلز و پارچه باشد که بستگی به شما دارد که کدام را انتخاب نمایید و روی کدام مدل مبل راحت تر هستید، اما اگر بخواهید مبل تکی خود را در حیاط یا محیط باز مورد استفاده قرار دهید، باید نوع فلزی آن را انتخاب کنید که باید دارای فلزی بسیار خوب باشد که ضد زنگ باشد و دارای پارچه‌های مقاوم در برابر نور خورشید و آب نیز باشد.

سبک دکوراسیون و چیدمان مبل تک نفره


هر خانه‌ ای با خانه دیگر متفاوت است، بنابراین سبک چیدمان دکوراسیون آنها با هم نیز اختلاف دارد. لذا مبلمان تک نفره را می ‌توان با توجه به سبک خانه شما طرح بندی کرد.
شما می ‌توانید برای یک طراحی مدرن، از مبلمان تک نفره ای استفاده کنید که بدون تزیین، ساده و کم ارتفاع باشند و برای دکوراسیون های سنتی تر می ‌توانید مبلمانی با پایه های چوبی و کنده کاری شده، تزئینات و جزئیات ظریف و ارتفاع بلندتری را مد نظر قرار دهید.
مبل تک مناسب دکوراسیون خود را با ایده گرفتن از طرح های ارائه شده در سایت چوب انتخاب کنید.

چیدمان انواع مبل تک در اتاق نشیمن


یکی ازمکان های بسیار مهم که می توانیم از مبل های تک استفاده کنیم اتاق نشیمن است. به دلیل اندازه جمع و جور این مبل شما فضای کافی برای چیدمان سایر وسایل چوبی من جمله کاناپه و میزهای چوبی عسلی خواهید داشت.
مبلهای تک در انواع رنگ ها و طح ها هستند لذا با توجه به استایل اتاق نشیمن خود می توانید مبلی با رویه زیبا و رنگ دلخواه تان را از سایت چوب تهیه کنید.
مهم ترین کاربرد مبل های تک عبارتند از:
- استفاده در اتاق نشیمن
- در کنار شومینه
- در اتاق مطالعه
- در اتاق خواب
چیدمان مبلمان تک و محل استفاده از آن باید هنگام خرید مبل از سایت چوب دقت شود. فراموش نکنید که بدون یک چیدمان خوب هرگز مبلمان شما جلوه ای ندارد.
شما می توانید با توجه به وسایلی که در اتاق نشیمن دارید چیدمان مختلفی را برای مبل های طراحی کنید.

استفاده از مبل تک همراه با کاناپه


مبل های تک مبل های میزبانی هستند اگر دو کاناپه را روبروی هم بچینید مبل شما زیبایی خاصی می یابد.
شما می توانید کاناپه را در روبرو قرار داده و سپس مبل های تک را در دو گوشه اتاق پذیرایی روبروی آن قرار دهید.

استفاده از مبل تک در اتاق مطالعه یا کنار شومینه


در صورتی که اتاق بزرگی برای مطالعه در منزل دارید می توانید یک مبل تک را در این اتاق استفاده کنید.
همچنین می توانید در حالیکه ست مبلمان خود را در اتاق پذیرایی چیده اید یک مبل تک در کنار شومینه بگذارید تا در شب های زمستانی به راحتی از آن استفاده کنید.

چیدمان مبل تک راحتی


یکی از انواع مبل تک عرضه شده در سایت چوب مبل تک راحتی است. اگر مبلمان منزل شما از مبل راحتی تشکیل شده، انتخاب یک مبل تک راحتی از سایت چوب برای استفاده در کنار شومینه یا در اتاق خواب انتخاب مناسبی است. 

چیدمان مبل تک سلطنتی


اگر دوست دارید یک مبل تک زیبا برای اتاق مطالعه یا دفتر خود انتخاب کنید می توانید یکی از مبل های تک شیک سلطتی را بر اساس رنگ کاغذ دیواری یا چوب کتابخانه خود انتخاب نمائید.

طراحی دکوراسیون با مبل تک مدرن


در اتاق خوابی که همه وسایل طرح مدرن دارند جای یک مبل تک مدرن خالی است. شما می توانید یکی از طرح های زیبای این مبل را از سایت چوب انتخاب نموده و فضای اتاق خواب خود را متحول کنید.

چیدمان مبل تک نفره کلاسیک


از ویژگی های دکوراسیون کلاسیک داشتن سبکی که دارای ظرافت، تزیینات، حس اصالت، شکوه، و خودنمایی است که توجه همه را به خود جلب می‌ کند. 
انتخاب یک مدل مبل تک نفره با طرح و سبک کلاسیک می‌ تواند یک بافت فوق العاده ای را در اتاق مورد نظر شما پدید آورد.
مبل تک نفره چستر با دوخت طرح چستر فیلد برای کسانی که دوست دارند یک مدل با شکوه داشته باشند بسیار جذاب است. بنابراین این مبل بسیار ایده آل است. اما اگر به دنبال یک سبک کلاسیک هستید می‌توانید یک کاناپه راحتی تک نفره را  که از چوب ساخته شده  و دارای جزئیات و تزئینات پیچیده ای بر روی دسته و پایه ها هستند را مد نظر بگیرید و آن را انتخاب کنید و سپس خریداری نمایید.
مبلمان تک نفره را می‌توانید با توجه به موارد ذکر شده از بهترین و معتبرترین سایت ها مانند سایت چوب انتخاب نمایید و بدون هیچ گونه مشکلی آنها را سفارش دهید و از یک خرید خوب و عالی لذت ببرید.

ویژگی های مبل تک در سایت چوب


مبل تک عرضه شده در سایت چوب،  از با کیفیت ترین چوب ها تهیه می شوند که عبارتند از:
- چوب راش، 
- چوب درخت گردو، 
- درخت بلوط،
- چوب توسکا و…  
که ماندگاری و دوام بالایی دارند و دارای طول عمر بیشتری نیز هستند. 
علاوه بر این، مبل تک نفره برای کاربردهای مختلف باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

ویژگی های مبل تک برای مطالعه


یکی از ویژگی های مبل های تک نفره این است که برای مطالعه باید عریض باشند  مبل تک باید طوری طراحی شود که زمانی شخصی برای مطالعه آن را انتخاب می‌کند و می‌خواهد از آن استفاده کند بتواند راحت روی آن بنشیند.
همچنین شخص باید بتواند آن را به راحتی جابه‌جا کند و در حالت‌های متخلفی قرار دهد زیرا قرار است برای مدت طولانی از آن استفاده کنند و مطالعه کند، لذا این مبل ها باید طوری باشند که هر فرد با هر مقدار وزن و سایزی بتواند از این مبل استفاده کند و خیلی راحت روی آن بچرخد یا لم دهد و دراز بکشد.
از دیگر ویژگی‌های مبل های تک این است که ارگونومیک هستند، به این معنا که  این مبل به ‌گونه‌ای طراحی شده است که دارای حالتی هستند که شخص پس از نشستن برای طولانی مدت، مثلا نیم ساعت ،احساس خستگی یا گرفتگی عضلانی نکند. 
این ویژگی نکته مهمی است که باید در یک مبلمان تک نفره رعایت شود البته باید در تمام مبل های راحتی نیز این ویژگی رعایت شود.
اگر این ویژگی در مبل تک یا صندلی و یا سرویس مبلمان رعایت نشود، می تواند به ستون فقرات بدن آسیب وارد کند. بنابراین حتما در زمان خرید این نکته را در نظر بگیرید.
توجه کنید که هنگام خرید مبل تک برای مطالعه  می‌بایست مدلی را انتخاب کنید که پشت آن بلندتر و قوس  دار باشد تا به ستون فقرات شما آسیبی وارد نشود. در تمامی مبل های عرضه شده در سایت چوب نکات استاندارد و عدم فشار به ستون فقرات در نظر گرفته شده است.
در خرید مبلمان تک علاوه بر این که باید به راحتی ستون فقرات توجه کنید می‌بایست انتخاب مبل تک به گونه ای باشد که  محل قرار گیری دستتان راحت باشد، زیرا  اگر دستان خیلی بالا قرار گیرد بعد از مدتی  دست احساس خستگی می کند. بنابراین مبل راحتی باید به ‌گونه ‌ای طراحی شده باشد که هم  بلند و هم عریض باشد.

مزایای خرید مبل تک به صورت اینترنتی از سایت چوب


با گسترش روز افزون و پیشرفت‌های زیادی که ایجاد شده خرید آنلاین و سفارش‌های اینترنتی جایگزین خرید سنتی مبلمان شده اند. با مطالعه در سایت اینترنتی چوب می ‌توان جامع ترین اطلاعات را در مورد مبلمان و مبل های تک نفره را بدست آورد تا افزایش فروش و کاهش هزینه ها را مشاهده کنید.
همچنین با داشتن یک ارتباط مستقیم که بین خریدار و تولید کننده پیش می‌آید تا حد زیادی قیمت‌ها را کاهش می دهد .

صرفه جویی در زمان و انرژی


یکی از مزایای خرید مبل تک به صورت اینترنتی از سایت چوب این است که در زمان و انرژی صرفه جویی می ‌شود. تمام مردم می ‌دانند که وقت و عمر  دارای ارزش زیادی است و تنها دارایی است که هرگز به انسان باز نمی ‌گردد.
در گذشته افراد برای یک خرید ساده می ‌بایست چند روز وقت می ‌گذاشتند و برای دید و بازدید به نمایشگاه های گوناگونی می ‌رفتند و کلی از کارهای خود عقب می‌افتادند اما الان خیلی راحت به سایت‌های اینترنتی سری می ‌زنند و مبل تک نفره مورد نظر خود را تهیه می‌کنند و در یک مدت کوتاهی آن را درب منزل دریافت می کنند.

تنوع بیشتر مبلمان


دومین مزیت خرید اینترنتی مبل تک از سایت چوب داشتن تنوع گسترده محصولات است. شما می ‌توانید با استفاده از اینترنت فقط در منزل خود بنشینید و و با زدن چند دکمه ساده گستردگی و تنوع را در محصولات عرضه شده در سایت چوب مشاهده کنید و بهترین گزینه ها را انتخاب نمایید.

خرید مبل با قیمت بهتر


با سفارش اینترنتی می‌توانید مبلمان خود را با بهترین قیمت بازار خریداری نمایید. شاید با خود فکر کنید که چرا در سایت های اینترنتی قیمت‌ها کمتر است. شاید فکر کنید به این خاطر این محصولات در سایت های اینترنتی  ارزان‌ترند که حتما خوب و مرغوب نیستند، اما این تفکر اشتباه است.
 دلایلی وجود دارد که موجب می‌ شود که در سایت ها قیمت‌های فروش مبلمان ارزان ‌تر شود. برخی از این دلایل عبارتند از: 

کم شدن هزینه ها


کم شدن هزینه هایی مانند اجاره یا خرید از نمایشگاه و همچنین صرفه جویی حمل و نقل و نگهداری مبلمان موجب شده است که در سایت های اینترنتی مانند سایت چوب این هزینه ها وجود نداشته باشد و قیمت‌ها ارزان‌ تر شوند.

افزایش فروش در سایت ها


به خاطر اینکه در سایت ها فروش محصولات دو برابر می‌ شود موجب می ‌شود که سود کمتری روی محصولات کشیده شود و بنابراین با داشتن فروش بالا سود کم می ‌شود و موجب می‌ شود که محصولات در سایت ها ارزان .‌تر شود

حذف واسطه ها


یکی دیگر از دلایل ارزان تر بودن محصولات در سایت های اینترنتی این است که واسطه ها حذف می ‌شوند، زیرا با خرید مستقیم و بی واسطه یک رابطه مستقیم بین خریدار و فروشنده وجود دارد و در بین این دو کسی نیست که قیمت را افزایش دهد. لذا مشتری می‌ تواند محصول مورد نظر خود را به صورت مستقیم از تولید کننده با قیمت بسیار مناسب دریافت کند.

خرید مبل تک از سایت چوب


همانطور که قبلا هم گفتیم مبلمان یکی از ضروری‌ ترین لوازم در خانه های ایرانی شده است و مردم علاقه دارند که دکوراسیون خود را با مبلمان زیبا تزئین کنند. بنابراین هر فردی بنا به سلیقه شخصی و مکان و فضای که دارد مبلمان مورد نظر خود را خریداری می‌کند و چیدمان دکوراسیون خود را انجام می ‌دهد. 
یک نمونه از مبلمان بسیار زیبا که خیلی زیاد مورد استفاده قرار می ‌گیرد و کاربردی است مبل تک است که می ‌توان این مبل را نیز از سایت چوب تهیه کرد. مشتریان می‌ توانند با مشاهده انواع مدل هایی که در سایت چوب است یک مبلمان تک نفره را با مدل های متنوعی که در آنجا است انتخاب کنند و به سرعت و به راحتی فقط با یک کلیک، آن را سفارش دهند.

محصولات اخیرا مشاهده شده